Sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özrü ataması için başvuru dilekçesi örneği

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından sözleşmeli öğretmenlere tanınan sağlık özrü ataması ile ilgili MEB açıklama yaptı, özür grubu atama başvurusu dilekçesi örneği yayınladı.


Sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özrü ataması için başvuru dilekçesi örneği

MEB Personel Genel Müdürlüğü 17.08.2018 tarihinde yaptığı açıklamada sözleşmeli öğretmenlerin sağlık özrüne bağlı yer değiştirmeleri ile ilgili bilgilendirme yaptı. Bakanlık ayrıca sağlık özrüne başvurmak isteyen öğretmenlerin hazırlaması gereken dilekçe örneğini de paylaştı.

SAĞLIK ÖZRÜ BAŞVURULARI

Sözleşmeli Öğretmenlerin Sağlık Mazeretine İlişkin Açıklama yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı sağlık özründen tayin isteyecek sözleşmeli öğretmenlerin il milli eğitim müdürlüklerine verecekleri dilekçe için örnek yayınladı. Bakanlığın yayınladığı dilekçe örneğinde sağlık mazereti için kendisi, eşi, çocuğu, anne, baba kısımları yer alırken kadrolu öğretmenlerde olan kardeş durumuna ise yer verilmedi.

ÖZÜR GRUBU BAŞVURU TARİHLERİ

Sağlık özrü bulunan sözleşmeli öğretmenler dilekçelerini 27 Ağustos 2018 – 31 Ağustos 2018 tarihleri arasında görev yaptıkları ilin İl Milli Eğitim Müdürlüğüne şahsen teslim edecekler. Ayrıca sağlık özrü başvurusunda istenen belgeler de dilekçe ile birlikte teslim edilecek.

MEB tarafından yapılan açıklama;

Sözleşmeli öğretmenler 27 Ağustos 2018 tarihinden itibaren en geç 31 Ağustos 2018 tarihi mesai bitimine kadar aşağıda yer alan dilekçe ve ekleri (Sağlık kurulu raporu, Vukuatlı nüfus kayıt örneği)  ile birlikte şahsen veya bir yakını aracılığıyla sağlık mazeretine bağlı olarak başvuru yapmaları gerekmektedir. Personel Genel Müdürlüğü

Diğer Haberler

  • Haberler
  • Haberler